Blaty kompaktowe

Blaty kompaktowe

Blaty robocze z laminatu kompaktowego są coraz częściej wybierane  przez naszych klientów. Swoją coraz większą popularność zawdzięczają dobrym połączeniem ceny do jakości i właściwości użytkowych którymi się cechują.

blaty kompaktowe

Co to jest blat kompaktowy?

Jest to materiał powstały na skutek sprasowania w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem cienkich warstw papieru nasączonych żywicami (High Pressure Laminate). Materiał w zależności od producenta ma 10-12mm grubości.  Jest to materiał barwiony w masie, rdzeń jest jednorodny.

Dlaczego warto wybrać blat kompaktowy? Blaty kompaktowe opinie

Blat kompaktowy jest wytrzymały i trwały, jest bezpieczny dla żywności i higieniczny. Jest odporny na wilgoć i wodę (w okolicach zlewu i zmywarki jak również przy połączeniach blatu ma to istotne znaczenie). Blat kompaktowy to materiał odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu.
Blaty kompaktowe łączą w sobie zalety blatów z kamieni czy konglomeratów z przystępna ceną.
Blaty te można z powodzeniem stosować w kuchni, łazience, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym.

blat kompaktowy egger

blaty kompaktowe kraków

blaty kompaktowe opinie

Jak czyścić blat kompaktowy?

Czyszczenie blatów kompaktowych jest łatwe, używamy do tego łagodnych środków, detergent + letnia woda w większości przypadków wystarczy. Jeśli mamy do czynienia z uporczywym zabrudzeniem stosujemy środki zawierające aceton.

Na co uważać przy użytkowaniu blaty kompaktowego w kuchni?

Podobnie jak przy większości blatów kuchennych (za wyjątkiem spieku kwarcowego) nie wolno kłaść gorących garnków i patelni prosto z palnika może dojść do zmatowienia powierzchni. Do krojenia używamy desek, mimo ze jest to twardy materiał, krojąc bezpośrednio na blacie porysujemy jego powierzchnie.  Rozlane płyny należy szybko usuwać, długotrwałe oddziaływanie różnych substancji tak jak w przypadku innych rodzajów blatów może spowodować zmiany na powierzchni blatu.

W naszej firmie korzystamy z blatów kompaktowych firmy Egger – kliknij blaty kompaktowe egger

Więcej o różnych rodzajach blatów kuchennych przeczytasz tu- kliknij – blaty kuchenne rodzaje