Rodzaje frontów kuchennych

fronty z płyty laminowanej

 • Fronty z płyty laminowanej 

  Fronty z płyty laminowanej są trwałe i odporne na codzienne użytkowanie, obrzeża są wykończone tworzywem sztucznym. Są najtańszym materiałem jaki możemy zastosować jako fronty do mebli kuchennych. Występują w bardzo wielu wzorach. Meble kuchenne z frontami z płyty laminowanej to najlepsze połączenie ceny do jakości .

Fronty lakierowane

 • Fronty lakierowane

  Fronty lakierowane wykonuję się z MDF, który pokryty jest lakierem. Fronty lakierowane można wykańczać na mat/półmat/połysk. MDF jest bardzo twardym tworzywem, niestety powłoka lakiernicza jest podatna na uszkodzenia/zarysowania. Należy ją odpowiednio czyścić. Fronty lakierowane występują w setkach kolorów, dzięki temu zawsze można wybrać kolor pasujący do danego wnętrza.

Fronty foliowane

 • Fronty foliowane 
  Fronty foliowane wykonywane są z MDF, na który po odpowiedniej obróbce nakładane jest odpowiednia folia. Fronty foliowane, są dość odporne na zarysowania, niestety przy silnym oddziaływaniu temperatury i wilgoci ich trwałość się skraca. Paleta folii, które możemy wykorzystać jest bardzo duża, od folii drewnopodobnych przez bardzo kreatywne wzory aż po folie w wysokim połysku imitujące lakier.

fronty fornirowane

 • Fronty fornirowane
  Fronty fornirowane są pokryte warstwą drewna, można je bejcować na następnie lakierować na kilka sposobów, najczęściej pokrywa się je lakierem matowym/półmatowym. Można również fronty fornirowane polakierować na wysoki połysk (zalewanie porów). Przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji są trwałe.

fronty ze szkła w ramce aluminiowej

 • Fronty ze szkła
  Fronty ze szkła to różnego rodzaju szkło, montowane w ramkach aluminiowych. Zarówno szkło jak i ramki aluminiowe występują w wielu wzorach i kolorach. Na szkle można wykonać dowolną grafikę. Szkła można zabezpieczyć folią bezpieczną np. szkło lacobel. Dodając szkło jako fronty do mebli kuchennych można zupełnie zmienić charakter kuchni.

fronty drewniane

 • Fronty drewniane
  Drewniane fronty kuchenne wykonywane są z gatunków drzew, które cechują się dużą twardością. Fronty drewniane cechują się pięknym naturalnym wyglądem, niestety ich użytkowanie w dużej mierze zależy od warunków panujących w kuchni, fronty te mogą się rozsychać, jeśli część frontów narażonych jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą się przebarwiać.

 • Fronty ze stali nierdzewnej
  Stal nierdzewna jest bardzo efektowna, jej odporność na działanie wilgoci i temperatury powoduje, że jest bardzo trwałym materiałów nie tylko w kuchni ale również w łazience.

Więcej informacji  o frontach kuchennych – kliknij