Jak zaprojektować meble kuchenne

Już na etapie budowy domu, czy mieszkania w głowie pojawia się zamysł jak mają wyglądać meble kuchenne, aby nie popełnić błędów podczas budowy warto zabudowę mebli kuchennych przemyśleć znacznie wcześniej i już na wstępnym etapie nanieść korekty do projektu domu czy mieszkania.

•  Zaczynamy od rozplanowania przyłączy mediów dla strategicznych miejsc w naszej kuchni : zlew, piekarnik, płyta gazowa/elektryczna, wentylacja
– warto pamiętać aby zlew, płyta, piekarnik znajdowały się w niedalekiej odległości od siebie
– chcąc zbudować wyspę kuchenną z zamontowanych sprzętem AGD, trzeba doprowadzić media, co podnosi koszty a usunięcie przyłączy wiąże się z ingerencją w podłogę.

•  Kolejnym krokiem odpowiadającym na pytanie – jak zaprojektować meble kuchenne jest wybór AGD a nie jest to prosta sprawa, zabudowane? wolno stojące? Warto dobrze rozeznać rynek AGD, dobrze kiedy sprzęt jest wybrany już na wstępnym etapie projektowania mebli.

•  Co pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi? W zależności od charakteru kuchni, wyglądu oraz przeznaczenia mebli kuchennych możemy wybierać pomiędzy tradycyjnymi płytkami, szkłem lakierowanym, szkłem z fototapetą oraz różnego rodzajami tworzywami pvc. Jeśli decydujemy się na fartuch z płytek należy go wykonać przed montażem mebli, pozostałe materiały możemy montować po ukończeniu montażu kuchni.

•  Kolory ścian, podłogi, frontów, blatu czyli to co w głównej mierze decyduje i nadaje charakteru naszej zabudowie kuchennej. Najważniejsza kwestia z którą jest najwięcej problemów. Kolor ścian zawsze można zmienić i nie jest to najmniejszym problemem, niestety wszelakie zmiany koloru frontów czy blatów wiążą się już z większymi kosztami. Jeśli nie jesteśmy pewni końcowego efektu warto wykonać wizualizację, która w dużej mierze da obraz sytuacji i odpowie na pytanie jak zaprojektować meble kuchenne.

•  W małej kuchni warto zastanowić się nad zabudową górnych szafek pod sam sufit, natomiast w dużej kuchni mając do dyspozycji wiele dolnych szafek, ciekawie prezentują się niższe, czasem pojedyncze szafki wiszące.

•  Producenci akcesoriów meblowych stosowanych w meblach kuchennych dają nieograniczone możliwości, aby w pełni poznać aktualną ofertę zalecam udać się do najbliższego dużego sklepu oferującego wiele rodzajów akcesoriów kuchennych.jak zaprojektować meble kuchenne

•  Tym co nadaje blasku, podkreśla zastosowane materiały i uwidacznia detale jest oświetlenie, warto więc odpowiednio zadbać o ten element, producenci akcesoriów meblowych w tej dziedzinie również dają nam spory wybór – halogeny pod szafkowe, oświetlenie LED, listwy wpuszczane w korpus szafek wiszących.

Meble kuchenne na wymiar to inwestycja na wiele lat, często stosując drogie materiały jest to spory wydatek, dlatego warto dobrze przemyśleć jak  zaprojektować meble kuchenne  aby każda wydana złotówka dała nam satysfakcję posiadania mebli które w pełni zaspokajają nasze potrzeby.