Oświetlenie w meblach kuchennych, ledy do szafek kuchennych

Oświetlenie w meblach kuchennych

Projektując meble kuchenne na zamówienie, stajemy przed wieloma decyzjami, jakie wybrać fronty, jakie blaty, w jakie mechanizmy wyposażyć meble kuchenne. Te wszystkie czynniki mają decydujące znaczenie na wygląd mebli ale nie możemy zapominać o dodatkowym oświetleniu, które również ma ogromny wpływ jak prezentują się nasze meble w kuchni.

Meble kuchenne na wymiar możemy wyposażyć w różnorakie oświetlenie, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Ledy do szafek kuchennych

Oświetlenie halogenowe montowane w suficie podwieszanym – o takim oświetleniu musimy pomyśleć już na etapie kiedy projektujemy kuchnie i meble kuchenne bądź przed remontem, oświetlenie tego typu poza funkcją ozdobną (podświetlenie frontów ) pełni funkcję praktyczną (oświetlenie blatów i całego pomieszczenia).

Oświetlenie pod szafkowe

-halogeny w kształcie trójkąta lub prostokątne o ciepłej barwie światła, stosowane od lat, oświetlenie o mocy 20 W w zupełności spełnia swoją rolę, doświetlając blaty robocze podczas pracy i przygotowywania posiłków,
– oświetlenie w meblach kuchennych ledowe możemy podzielić na paski ledowe oraz oświetlenie punktowe, dostępne w różnych barwach światła
oświetlenie punktowe występuje w różnie formie – wpuszczane w korpus szafki lub montowane zewnętrznie do spodu szafki.

ledy do szafek kuchennych

Paski ledowe – obecnie najbardziej popularne, można je montować na kilka sposobów. Najczęściej montowane są w profilu aluminiowym montowanym w korpusie szafki lub montowanym zewnętrznie. Profile aluminiowe występują w różnych kształtach (prostokątne, montowane mniej więcej w połowie szafki oraz trójkątne montowane przy styku spodu szafki i ściany).

Punktowe oświetlenie ledowe – oświetlenie okrągłe lub prostokątne o różnych barwach światła. Tego typu oświetlenie podobnie jak paski ledowe można montować w korpusie szafek kuchennych i będzie ono praktycznie nie widoczne lub montować zewnętrznie. Ledy do szafek kuchennych

Istnieje również możliwość podświetlenie frontów dolnych za pomocą pasków ledowych, wymaga to zamontowania pasków ledowych w blacie roboczym i specyficznej budowy szafek.

Za pomocą pasków ledowych możemy również podświetlić cokoły szafek dolnych co w połączeniu z oświetleniem szafek wiszących sprawi że nasze meble kuchenne będą jeszcze bardziej reprezentatywne.

Oświetlenie montowane na górze szafek, stosowane najczęściej w meblach o charakterze klasycznym. Halogeny o małej mocy poza tym, że doświetlają fronty kuchenne służą także jako oświetlenie wnętrz szafek kuchennych po ich otwarciu.

W przeszklonych witrynach często stosujemy oświetlenie halogenowe lub ledowe, gdzie strumień światła poza funkcją praktyczną, znakomicie dodaje uroku całej zabudowie, najlepszy efekt uzyskujemy stosując szło bezbarwne i szklane półki, lub półki z płyty meblowej ale wtedy warto zastosować szkło lekko przyciemnione (np. satin deco).

oświetlenie w meblach kuchennych

jakie oswietlenie w meblach kuchennych

Sprawdź w galerii nasze realizację