Fronty kuchenne

 

Często spotykamy się z pytaniami klientów jaki materiał jest najlepszy na fronty kuchenne.  Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi a wybór materiału zależy od wielu czynników. Fronty różnią się wieloma aspektami:

Płyta MDF to bardzo uniwersalny materiał, jest wykonany ze zmielonego i sprasowanego drewna, można z niego wykonać dowolny kształt, frezować, wyginać.

Fronty wykonane z MDF można lakierować, foliować, fornirować co  powoduje, że są dostępne w wielu barwach i wzorach.

fronty lakierowane paleta ICA RALFronty lakierowane

to obecnie najbardziej popularne fronty, są trwałe, dość dobrze odporne  na działanie wilgoci. Fronty lakierowane są malowane w setkach kolorów. Fronty można lakierować na wysoki połysk, półmat oraz mat. Lakierowanie na wysoki połysk daje świetny efekt, niestety widać na lakierze każdy odbity palec. Pół mat oraz mat również prezentuje się dobrze i znacznie łatwiej utrzymać fronty w czystości.

Nasza firma posiada w ofercie fronty lakierowane z palety RAL, ICA oraz NCS. paleta RAL
Fronty lakierowane są na wysoki połysk oraz mat.
W ofercie posiadamy fronty gładkie (do których montujemy osobno uchwyty) oraz z uchwytami zintegrowanymi. Są to uchwyty wpuszczane lub listwowe  na całą szerokość frontu.

Meble kuchenne na wymiar z frontami lakierowanymi prezentują się bardzo dobrze w każdej nowoczesnej kuchni.

 

Fronty lakierowane z brokatem


Dodatek brokatu do lakierowanego frontu nadaje mu niesamowity blask. Używamy brokatów srebrnych i wielokolorowych. Fronty wykonujemy w 3 stopniach uziarnienia. Gdzie w najrzadszym stopniu brokat na froncie jest nieznacznie zauważalny, natomiast w najgęstszym stopniu brokat mieni się tysiącami odbitych promieni. Brokat najlepiej prezentuje się na białym lakierze oraz lakierach ciemnych intensywnych.

fronty kuchenne z brokatem

fronty z brokatem kraków

fronty z brokatem

 

 

Fronty MDF foliowane

są wykonywane z materiału o grubości 19 i 16mm. Podobnie jak fronty lakierowane również są bardzo popularne, głównie ze względu na przystępna cenę i dobrą trwałość. W procesie produkcji MDF jest pokrywany folią PCV, Fronty kuchenne MDF występują w bardzo wielu wzorach, fronty te można frezować, nadawać im obłe kształty.  Fronty można pokrywać folią w wysokim połysku co w miarę dobrze imituje front lakierowany.

front MDFfronty kuchenne MDF

kuchnia MDFkuchnia fronty MDF

fronty MDFfronty MDF foliowane

Więcej zobaczysz tu: Nowoczesne Fronty kuchenne BRW katalog on-line (pdf do pobrania)

Fronty fornirowane

są pokryte cienką warstwa drewna, są bardzo popularne dzięki temu, że są dostępne w setkach wzorów i kolorów. Można je pokrywać drewnem egzotycznym co znacząco w pływa na estetykę mebli kuchennych oraz drewnem bardziej popularnym, gdzie również można uzyskać świetny efekt.
Fronty fornirowane mają możliwość układania słojów w pionie oraz w poziomie, w poziomie dodatkowo mogą Państwo poprosić o kontynuację usłojenia co w przypadku niektórych gatunków drzew nadaje meblom kuchennym niepowtarzalny wygląd.
Niestety nie można w nich frezować, muszą mieć gładką powierzchnię.
Fronty można wykonywać z forniru naturalnego (mogą się różnić w strukturze słojów, odcieni a nawet barw) oraz z forniru modyfikowanego (w tym przypadku mamy gwarancję idealnej powtarzalności ubarwienia i wzoru). Meble kuchenne na wymiar z frontami fornirowany wyglądają bardzo naturalnie i nowocześnie.

Oto kilka popularnych fornirów naturalnych (orzech amerykański, palisander madagas., frejo, tygrysie drzewo)

fornir orzech amerykański

fornir palisander

fornir frejo

Fornir tygrysie drzewo

oraz kilka fornirów modyfikowanych (dąb pasiak, heban prosty, teak prosty, wenge drobno słoiste)

fornir dąb pasiak

fornir heban prosty

fornir teak

fornir wenge

 

Fronty Drewniane

jest to bardzo trwały materiał szczególnie dąb i buk,  fronty wykonuje się  kuchnia drewniana   drewniane fronty 1fronty drewniane  również z brzozy, olchy, sosny, czereśni. Fronty drewniane, można bejcować, woskować, lakierować.  Fronty drewniane każdej kuchni nadają niezwykły i niepowtarzalny klimat.  Fronty drewniane nadają kuchni bardzo klasyczny wygląd, montując fronty drewniane mamy pewność, ze posłużą one wiele lat.

Oto kilka przykładowych frontów drewnianych

Więcej informacji o frontach drewnianych, które oferujemy najdziesz poniżej:
Fronty Drewniane STOL-FRONT
katalog on-line  (pdf do pobrania) 

           

 

 

 

 

 

 

Szkło w ramce aluminiowej szkło w ramce aluminiowej Aventos HF 1

takie rozwiązanie nadaje uroku nawet najprostszej kuchni. W ramkach aluminiowych można montować szkło lakierowane (lacobel) oraz wiele innych rodzai szkła (mleczne, barwione), można tez również zastosować grafikę na szkle, co ostatnio jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Fronty aluminiowe ze szkłem można montować ze zwykłymi zawiasami, ale również w różnych systemach podnośników. Kuchnie na wymiar z dodatkiem szkła prezentują się wyśmienicie, możliwość wykonywania frontów w ramce aluminiowej, dają znacznie więcej możliwości kiedy projektujemy kuchnie na zamówienie.

 

 

 

 

 

Fronty z płyty laminowanej

to jeden z bardziej popularnych materiałów głównie ze względu na niską cenę, bogaty wybór laminatów i dobrą trwałość.
Fronty wykonane z płyty laminowanej są proste, bez frezów i bez za obleń, maja grubość 18mm, obrzeża frontów są wykończone tworzywem PCV o grubości 2 mm.  Obecnie producenci wprowadzają coraz to ciekawsze wzory płyt z głęboką struktura słojów, wiele wzorów świetnie prezentuje się jako fronty a nie tylko korpusy szafek.

fronty kuchenne z płyty meblowej

fronty z płyty, okleina pcv 2,0mm

 

Meble kuchenne na zamówienie z frontami z płyty to dobre rozwiązanie do każdego pomieszczenia, łącząc płytę i szkło lacobel w ramce aluminiowej można uzyskać bardzo ciekawy efekt.  nie wątpliwym plusem frontów z płyty jest fakt, że po jakimś czasie niewielkim kosztem można je wymienić na płyty z innym dekorem, bądź pokusić się o zmianę na fronty lakierowane bądź fronty fornirowane.

poniżej kilka laminatów z kolekcji firmy Kronopol

Pełną kolekcję laminatów wraz z nowościami 2018 znajdziesz tu:  Płyty Kronopol – zobacz kolekcję