Otwarta kuchnia z salonem

Wybierając meble kuchenne do nie wielkiego mieszkania, gdzie jest otwarta kuchnia  z salonem musimy zacząć od podjęcia decyzji czy meble w otwartej kuchni mają tworzyć całość z meblami w salonie, czy wręcz przeciwnie, meblami w salonie i meblami kuchennymi podkreślimy różnorodność obydwu pomieszczeń.

meble kuchenne Jeśli gotowanie nie jest naszą pasja i w kuchni spędzamy mało czasu, dobrze jest zaprojektować meble kuchenne i salonowe w takim samy stylu, taka sama kolorystyka i materiały, zabudowana zmywarka i lodówka, mikrofala ukryta w szafce sprawią że całe pomieszczenie będzie pełniło funkcje salonu.

Dobrym sposobem na połączenie strefy kuchennej i salonowej jest zastosowanie takiego samego oświetlenia, dodatków i dekoracji, również zastosowanie takiej samej podłogi daje dobry efekt jednego spójnego pomieszczenia. Wtedy otwarta kuchnia z salonem jest spójnym pomieszczeniem.  Na pewno nie możemy w meblach kuchennych projektować wyspy, kuchnia musi być otwarta na całe pomieszczenie.
Zamawiając kuchnie na wymiar warto zastanowić się czy wykonane meble do salonu z tych samych materiałów będą nas satysfakcjonowały.

otwarta kuchnia z salonem

Jeśli natomiast lubimy gotować i dużo czasu spędzamy w kuchni, warto zadbać aby meble kuchenne posiadały odpowiedni charakter, tak aby odróżniały się od pozostałej części pomieszczenia.

Jedno znacznym rozgraniczeniem strefy kuchennej i salonowej jest wyspa. Wyspa w meblach kuchennych to nie tylko dodatkowa przestrzeń na przechowywanie, ale również dodatkowy blat lub funkcjonalny stolik. Jeśli meble kuchenne mają się odróżniać od pozostałej części pomieszczenia nie koniecznie musimy stosować sprzęt AGD do zabudowy.

Widocznym rozgraniczeniem pomiędzy kuchnią a salonem jest również zastosowanie innego rodzaju podłogi. Bardziej odporne na wilgoć i warunki panujące w kuchni są płytki, natomiast w salonie znacznie lepiej wygląda podłoga drewniana lub drewno podobne panele.

Rozgraniczając dwie strefy meble kuchenne mogą mieć nowoczesny charakter, natomiast meble w części salonowej charakter klasyczny. Różnice pomiędzy kuchnią a salonem możemy również podkreślić zastosowaniem różnorakiego oświetlenia, w kuchni mogą to być nowoczesne paski ledowe, halogeny natomiast w salonie klasyczne centralne oświetlenie.

otwarta kuchnia z salonem